Garmin Forerunner 255 Music Black

Garmin Forerunner 255 Music predstavuje významnú aktualizáciu populárneho modelu Forerunner 245, ktorý bol uvedený na trh pred viac ako troma rokmi. Nový model 255 nielenže poskytuje pokročilé funkcie pre atletický tréning, ale taktiež prichádza s funkciou prehrávania hudby, čo z neho robí ideálneho spoločníka nielen bežcov, ale aj ostatných športovcov ktorí sa venujú svojím aktivitám individuálne. Jeho funkcie, ako sú nový altimeter, podpora pre triatlony, lepšia tréningová spätná väzba a nový režim satelitného systému, sú len niektoré z dôvodov, prečo by tento model mohol byť považovaný za upgrade nielen modelu 245, ale aj 745.

Dizajn a Rozmery Hodiniek

Forerunner 255 prichádza vo dvoch veľkostiach: väčšia verzia má priemer 45.6 mm a menšia 255s má priemer 41 mm. Tieto rozmery by mali vyhovovať rôznym veľkostiam zápästí, čo umožňuje väčšiu univerzálnosť. Dizajn je veľmi podobný modelu 245, avšak s jemnejšími tlačidlami, ktoré sú stále ľahko dostupné. Zmeny sú zreteľné najmä na zadnej strane hodiniek, kde je umiestnený najnovší senzor srdcového tepu štvrtej generácie.

Hudobné Možnosti Garmin Forerunner 255 Music

Jednou z najzaujímavejších pridaných hodnôt modelu Garmin Forerunner 255 Music je integrácia hudobných funkcií, ktorá poskytuje používateľom možnosť nezávislej reprodukcie hudby. Táto funkcia je ideálna pre športovcov, ktorí preferujú trénovať bez nutnosti nosiť so sebou mobilný telefón. Hodinky podporujú hudobné služby, ako napríklad Spotify, Pandora, Amazon Music alebo Deezer prostredníctvom ktorých si viete stiahnuť svoje obľúbené playlisty a počúvať hudbu offline bez ohľadu na to, kde sa nachádzate či nutnosti pripojenia na internet.

Užívatelia môžu preskakovať skladby, pauzovať alebo upraviť hlasitosť priamo z hodiniek, čo je veľmi praktické počas behu, alebo iného druhu fyzickej aktivity. Výhody integrácie hudby v hodinkách Forerunner 255 Music sú evidentné najmä pre tých, ktorí sa venujú dlhým tréningom, kde hudba môže slúžiť ako motivácia, alebo prostriedok na zlepšenie koncentrácie. 

Batéria a Výdrž

Nový model Forerunner 255 Music prináša výrazné zlepšenie v oblasti batérie. Vo verzii s väčšími rozmermy sa výdrž batérie v režime smart hodiniek predĺžila až na dva týždne, oproti siedmim dňom u predchádzajúceho modelu. V režime GPS môže hodinky zaznamenávať až 30 hodín, čo je o šesť hodín viac než model 245. Tieto zlepšenia poskytujú používateľom väčšiu flexibilitu a menej obáv z vybitia hodiniek počas dlhých tréningov alebo maratónov.

Inteligentné Funkcie a Kompatibilita

Garmin Forerunner 255 Music nezabúda ani na smart funkcie. Hodinky môžu zobrazovať počasie a informácie z kalendára priamo zo spárovaného smartfónu a umožňujú prijímať notifikácie z aplikácií, textových správ a volaní. Výhodou pre užívateľov Android zariadení je možnosť odpovedať na textové správy priamo z hodiniek. Verzie s podporou hudby umožňujú ukladanie a prehrávanie hudby bez potreby smartfónu, čo ocenia najmä bežci, ktorí radi trénujú pri hudbe.

Zdravotné a Športové Funkcie

Forerunner 255 je vybavený najnovšou generáciou senzorov pre monitorovanie srdcového tepu, ktoré umožňujú non-stop sledovanie tepovej frekvencie. Novinkou je tiež senzor SPO2 pre sledovanie hladiny kyslíka v krvi a pokročilé sledovanie spánku. Medzi ďalšie športové funkcie patrí podpora vo viacerých športových disciplín vrátane otvorených vodných plôch a triatlonu, čo je zásadné rozšírenie oproti predchádzajúcim modelom. Hodinky ponúkajú tiež podrobné štatistiky tréningu vrátane predpovede závodných časov a podrobnej analýzy kondície.

Inovácie v Tréningových Funkciách a Zdravotných Meraniach

Garmin Forerunner 255 pridáva niekoľko nových funkcií, ktoré zlepšujú celkovú skúsenosť používateľov. Medzi ne patrí napríklad nový HRV status, ktorý poskytuje informácie o vyváženosti autonómneho nervového systému a môže pomôcť lepšie pochopiť reakcie tela na tréning.
Nová funkcia „morning report“ alebo teda „ranný prehľad“ ponúka zhrnutie dôležitých denných údajov hneď po prebudení, čím ušetrí čas a poskytne rýchly prehľad o stave organizmu.  Je to ďalší skvelý príklad toho, ako sa Garmin snaží zjednodušiť prístup k dôležitým informáciám. Po prebudení vás hodinky privítajú obrazovkou, ktorá okrem iného zobrazuje predpoveď počasia, vaše plánované tréningy, údaje o spánku a HRV status. Forerunner 255 taktiež zaznamenáva vaše kroky a minúty intenzívneho pohybu s pridanými štatistikami získanými vďaka novému altimetru. To všetko na jednej obrazovke, čo je výrazné zjednodušenie oproti predchádzajúcim modelom, kde bolo potrebné prechádzať medzi viacerými widgetmi.

Novinky v Navigácii a Bezpečnostných Funkciách

Forerunner 255 rozširuje svoje navigačné schopnosti o nové satelitné systémy,  vrátane GPS, Galileo, GLONASS, BeiDou a QZSS. Ďalej dual-band režimu, ktorý zvyšuje presnosť GPS v náročných podmienkach, ako sú husté lesy či mestské bloky s vysokými budovami . Z bezpečnostných funkcií možno vyzdvihnúť LiveTrack, detekciu pádu alebo nečakaných udalostí a možnosti núdzového volania. Tieto prvky zvyšujú bezpečnosť pri outdoorových aktivitách a môžu byť kritické v prípade nečakaných udalostí alebo úrazov. Bezpečnostná funkcia LiveTrack, umožňuje priateľom a rodine sledovať polohu užívateľa v reálnom čase.
Forerunner 255 nie je len o tréningu a zdraví, ale poskytuje aj základné navigačné funkcie s možnosťou načítania trás a novou funkcíou „Up Ahead“, ktorá vám umožňuje vytvoriť trasu a  pridávať na nej body pre užitočne miesta ako sú napríklad toalety alebo občerstvenie. 
 

Sledovanie Aktivity a Podpora Multisportu

Garmin Forerunner 255 nie je len o behu; ponúka rozsiahlu podporu pre rôzne športy vrátane jogy, plávania, cyklistiky a triatlonu. Nová funkcia open-water swimming (plávanie na otvorenej vode) a režim triatlonu sú vítané doplnky, ktoré umožňujú použitie hodiniek aj v náročnejších podmienkach. Zabudovaný altimeter pridáva ďalšiu vrstvu údajov o prevýšení, ktoré môžu byť užitočné pre horolezcov a cyklistov v kopcovitom teréne.

Celkové Hodnotenie a Záver

Garmin Forerunner 255 Music predstavuje významné vylepšenie oproti svojim predchodcom s bohatou výbavou funkcií, ktoré ocenia najmä aktívni športovci a nadšenci do outdoorových aktivít. S cenou začínajúcou na úrovni cca 300 € pre základnú verziu a 350 € za verziu s podporou hudby, hodinky ponúkajú skvelý pomer cena/výkon, pričom sa svojimi funkciami približujú aj drahším modelom. Ak hľadáte multifunkčné športové hodinky, ktoré zvládnu takmer všetko, čo od nich budete požadovať, Garmin Forerunner 255 by mohol byť práve vašou ďalšou investíciou do športového vybavenia.

Sme radi, že ste sa dostali až sem. Pokiaľ vás tento produkt dostatočne zaujal a zvažujete jeho zakúpenie, prosím, stlačte červené tlačidlo

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nákupný košík
Návrat hore