POLAR Verity Sense M-2XL

Recenzia: Polar Verity Sense – Optický monitor srdcového tepu

V tejto recenzii sa podrobne pozrieme na optický monitor srdcového tepu Polar Verity Sense, ktorý prichádza ako nástupca populárneho modelu Polar OH1. Tento modernizovaný gadget ponúka vylepšenia, ktoré by mohli prilákať široké spektrum športovcov vďaka svojej presnosti, flexibilite a používateľsky prívetivej konštrukcii.

Dizajn a Obsah balenia

Verity Sense sa dodáva v esteticky príjemnom balení, ktoré zahrňuje všetky potrebné komponenty pre ihneď použiteľnosť. V balení nájdete samotný senzor srdcového tepu, pohodlný elastický popruh s novým typom zapínania na suchý zips pre jednoduchšie obliekanie a vyberanie, klip na uchytenie senzoru k plaveckým okuliarom, nabíjací kolískový adaptér, praktické sieťkové puzdro na prenášanie a užívateľské príručky. V porovnaní s predchodcom OH1 bol vylepšený klip na senzor, ktorý teraz zabraňuje jeho otáčaniu sa počas obliekania, čo bol častý problém u staršieho modelu.

Funkcionalita a použitie

Polar Verity Sense je multifunkčný nástroj, ktorý možno použiť v troch hlavných režimoch: ako bežný monitor srdcového tepu, zariadenie pre ukladanie dát o tepovej frekvencii, alebo ako dedikovaný monitor pre plavcov. Senzor sa jednoducho spáruje s kompatibilnými zariadeniami prostredníctvom Bluetooth alebo ANT+, pričom podporuje súčasné pripojenie k viacerým zariadeniam. To umožňuje veľkú flexibilitu v jeho využití, či už pri tréningu na cyklistickom trenažéri, behu alebo plávaní.

Technické špecifikácie a výkon

Verity Sense je vybavený vylepšenou batériou s výdržou až 20 hodín a vnútornou pamäťou s kapacitou 600 hodín tréningových dát, čo je značné zlepšenie oproti 200 hodinám u modelu OH1. Senzor ponúka zlepšené snímanie srdcového tepu vďaka umiestneniu na paži, ktoré je vhodnejšie pre optické senzory než zápästie. To umožňuje presnejšie čítanie srdcového tepu pri rôznych aktivitách, vrátane behu, cyklistiky a posilňovania.

Presnosť a spoľahlivosť

Monitor srdcového tepu Verity Sense preukázal vynikajúcu presnosť pri behu, kde sa po krátkom zahrievacom období zaradil medzi ostatné testované senzory. Pri cyklistike bol zaznamenaný veľmi stabilný výkon bez výrazných odchýlok. Napriek menším problémom pri intenzívnejších tréningoch, ako sú napríklad skoky na bednu, kde senzor meškal s reakciou na rýchle zmeny tepovej frekvencie, sa v priebehu celého testovania ukázal ako veľmi spoľahlivý.

Softvér a aplikácie

Polar Flow, aplikácia spojená so senzorom Verity Sense, umožňuje jednoduché sledovanie a analýzu zaznamenaných aktivít. Užívatelia môžu upraviť rôzne nastavenia, ako je dĺžka bazéna pri plávaní, viditeľnosť signálu ANT+ a Bluetooth, a taktiež môžu vykonávať aktualizácie firmvéru priamo cez aplikáciu. Každá zaznamenaná aktivita je detailne dokumentovaná s informáciami o trvaní, priemernej, minimálnej a maximálnej srdcovej frekvencii, spálených kalóriách a tempu.

Kompatibilita a pružnosť použitia

Jednou z kľúčových vlastností Verity Sense je jeho vysoká kompatibilita s rôznymi tréningovými platformami a zariadeniami. Senzor podporuje Bluetooth aj ANT+, čo umožňuje ľahké spárovanie s fitness hodinkami, smartfónmi, ako aj s populárnymi tréningovými aplikáciami ako Trainer Road a Zwift. Táto flexibilita je obzvlášť cenná pre cyklistov a triatlonistov, ktorí môžu potrebovať synchronizovať viaceré zariadenia súčasne.

Vodoodolnosť a použitie pri plávaní

Senzor je navrhnutý tak, aby bol odolný voči vode, čo umožňuje jeho použitie nielen pri behu alebo cyklistike, ale aj pri plávaní. Zlepšený klip na okuliare zaisťuje, že senzor ostane pevne na mieste, a umožňuje tak presné monitorovanie srdcového tepu aj pri dlhších a intenzívnejších plaveckých tréningoch.

Záver

Polar Verity Sense predstavuje významný krok vpred v technológii monitorovania srdcového tepu. S jeho rozšírenou výdržou batérie, zvýšenou kapacitou vnútornej pamäte a vylepšenou presnosťou merania je ideálnym riešením pre športovcov, ktorí vyžadujú spoľahlivosť a flexibilitu. Aplikácia Polar Flow zase poskytuje bohaté analytické nástroje pre hĺbkové hodnotenie výkonu. Celkovo Polar Verity Sense ponúka pokročilé funkcie a vylepšenia, ktoré z neho robia vynikajúcu voľbu pre športovcov hľadajúcich vyššiu kvalitu monitorovania ich fyzickej aktivity.

Sme radi, že ste sa dostali až sem. Pokiaľ vás tento produkt zaujal natoľko, že uvažujete o jeho kúpe, kliknite na červené tlačidlo.

Nákupný košík
Návrat hore